Top Left Olmuksan International Paper   Olmuksan International Paper Top Right
Left Line

Tarihçe


1968 yılından bu yana oluklu mukavva ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Olmuksan International Paper kuruluşundan bu yana hissedarlarına, müşterilerine, tedarikçilerine, çalışanlarına ve topluma karşı daima yüksek bir sorumluluk içinde faaliyetlerini sürdüren Olmuksan International Paper, teknoloji ve pazarda yaşanan değişim ve gelişmeleri müşterilerine çok hızlı bir biçimde aktarmaktadır.

Şirket, Edirne ve Çorum’da kurulu kâğıt tesislerinin yanı sıra Gebze, İzmir, Adana, Bursa, Çorlu ve Çorum’daki oluklu mukavva üretimi ve depolama tesisleriyle Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan müşterilerine kaliteli ürün ve hizmet sunmaktadır. 1998 yılında, dünyanın en büyük kâğıt ve ambalaj üreticisi olan International Paper’ın Şirket’e ortak olmasıyla, ürün çeşitliliği ve hizmet anlayışında önemli adımlar atılmıştır.

2010 yılında İngiliz DS Smith Grubu’nun Türkiye operasyonlarını satın alan Olmuksan International Paper yeni coğrafyalara yayılarak pazardaki konumunu sağlamlaştırmış ve farklı segmentlerdeki müşterilerine yönelik hizmet seviyesini de güçlendirmiştir.

Olmuksan International Paper, gelecek nesillerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşayabilmesi ve yaşamın temel ihtiyaçlarına rahatlıkla ulaşabilecekleri bir dünya bulabilmeleri amacıyla “Yaşanabilir bir Gelecek için” sloganıyla sürdürülebilirlik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. Şirket’in sürdürülebilirlik politikası, etik kurallar çerçevesinde paydaşlarının ve toplumun sürdürülebilirlik gelişimine yardımcı olmak, doğal kaynakları etkin kullanmak, çevre duyarlılığını artırmak ve finansal performansı yüksek tutmak üzerine kurulmuştur.

46 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Olmuksan International Paper’ ın başarılarındaki önemli faktörlerden biri de, müşteri ilişkileri yönetimi olmuştur. Müşterileri için özel çözümler geliştiren ve müşteri bazlı inovasyon felsefesini tüm süreçlerinde canlı tutan Olmuksan International Paper, 1.000’e yakın çalışanıyla büyüme hedeflerini 2014 ve sonrasında da koruyacaktır.

Sermayesinin %8,92’si halka açık olan Olmuksan International Paper’ın hisse senetleri, İMKB’de işlem görmektedir.

 
?rketimiz

Şirketimizin ilk tesisi olan Gebze Fabrikası 1969 yılının Şubat ayında, Gebze - Dilovası'nda faaliyetlerine başlamıştır.
Right Line
Bottom Left Bottom Right
Designed and Produced by Crema